Odkurzacz centralny

Instalacja centralnego odkurzacza to przede wszystkim wygoda i ergonomia sprzątania budynków: bez konieczności każdorazowego przenoszenia i podłączania tradycyjnego odkurzacza oraz konieczności wygospodarowania miejsca na jego przechowywanie). Zabudowa instalacji przyczynia się do zmniejszenia czasu, który trzeba poświęcić na sprzątanie oraz na znaczną poprawę wygody wykonywania tego typu czynności.

Więcej informacji

Systemy wyposażone są w szereg przyłączy i rozwiązań, które s sposób wygodny i szybki pozwalają na pozbycie się zanieczyszczeń z wnętrza sprzątanych budynków. Podczas doboru instalacji nasi doradcy proponują szereg rozwiązań takich jak rozplanowanie siatki podłączeń, różnego typu końcówki ssawne oraz króćce ssawne, które umożliwią użytkownikowi wygodną obsługę.

 

System instalacji odkurzacza centralnego składa się z:

  1. Jednostki centralnej, której zadaniem jest wymuszenie w instalacji podciśnienia umożliwiającego zasysanie brudu i kurzu z budynku oraz oczyszczenie zasysanego medium z nieczystości (zabudowany pojemnik na grubsze frakcje oraz system filtrów na drobne frakcje)
  2. Systemu rur zabudowanych w ścianach budynku (oszczędność miejsca i wygoda obsługi odkurzacza) służących do transportu zasysanych nieczystości
  3. Przyłączy i elastycznych rur ssawnych służących do wygodnego dla użytkownika obsługiwania instalacji (odkurzania budynku) w celu usunięcia zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni i miejsc